В ВЗДО "Сонечко" на постійну роботу потрібно помічник вихователя.

Сторінка фізінструктора

                                                               


                              
Навіщо потрібна ранкова зарядка?


Продзвенів будильник. Очі ніяк не хочуть розплющуватись. Лежиш і думаєш: «Ще трішки подрімаю і малий нехай полежить. Навіщо так рано вести в дитсадок? Приведу на сніданок… ». Потім похапцем збираємось, швиденько ковтаємо гарячу каву, одягаємо сплячу дитину і тягнемо в дитячий садок. Дорогою плач, підвивання, іноді крики, шарпання за руку – на початок дня зіпсований настрій, сонливість і роздратованість.


                                             Що ж не так? ЛІНЬ!
 
Лінуємось лягти і вкласти дитину вчасно спати, лінуємось встати на 10-15 хвилин   раніше, щоб спокійно зібратись, приготувати сніданок і … зробити зарядку. Так, так зарядку! І багато хто скаже: «Фе! Навіщо вона потрібна?»
І дійсно. Навіщо потрібна ранкова зарядка? Краще цілий день ходити позіхаючи, випити ще кілька філіжанок кави від якої ще більше хочеться спати, від поганого настрою дратуватися через кожну дрібничку… А може таки зранку зарядка?  
Встати раніше, розбудити дитину і під веселу бадьору музику «підняти зі сну» організм: свій і дитячий.  
Запустити серце – нехай тренується, бо активно «тренуючись» воно підвищує концентрацію кисню в крові, а, отже, забезпечує  якісну роботу всіх органів.
Виконуючи активно рухи, у вас та у малюка, покращується крово та лімфообіг, кровопостачання серцевого мязу, прискорюється венозний кровотік, що в свою чергу усуває застійні явища після сну.
Частіше дихаючи, зростає газообмін у легенях, артеріальна кров швидше насичується киснем, м’язи стають витривалішими, а суглоби рухливішими.
Якщо у крові зростає кількість кисню, то краще починає працювати мозок. Це важливо, особливо для дитини. Вона стає зосередженою, пильною і може довше концентрувати свою увагу, виконуючи певні задання.  
Після ранкової зарядки піднімається апетит. І не потрібно тягнути дитину на кухню і силоміць заставляти «зїсти ще ложечку».
І ви, і дитина зарядитесь гарним настроєм на весь день.  
Та якщо вам все ж ЛІНЬ зранку робити зарядку, то хоча б не полінуйтесь привести дитину в садочок раніше. Де на неї чекають веселі вправи, бадьора музика та гарний настрій!
 
 
 

Останні новини

Всі новини ...