В ВЗДО "Сонечко" на постійну роботу потрібно помічник вихователя.

Сторінка медпрацівника


                          Коли відучувати дитини від памперсів

Для будь-якого нововведення необхідна так звана «готовність», будь то сидіння, повзання, стояння і т. д. Малюк повинен «дозріти» анатомічно і фізіологічно. Інакше можна не тільки викликати психологічні проблеми, але і спровокувати викривлення кісткового скелета і неправильне розташування внутрішніх органів по відношенню один до одного.

Щоб цього не сталося педіатри всього світу визначили критерії фізіологічної готовності до кожного певного виду діяльності дітей. Це стосується і готовності розлучитися з підгузком. Їх повинен знати кожен батько, щоб не наробити помилок, які доведеться виправляти роками.

Головним таким критерієм є вік. Оптимальний час привчати неврологічно здорової дитини до горщика – це інтервал між 18 і 30 місяцями життя.

Раніше позбавлятися від памперсів медики не радять, хоча деякі діти вже після 1 року з легкістю розлучаються з підгузками і вміло справляються з «нічний вазою». Отже, настав той самий час, коли карапузи можуть не тільки відчути, що хочуть в туалет, але і вміють терпіти до пори до часу.

А як батьки можуть дізнатися, що вже потрібно відучувати малюка від памперса вдень, а тим більше на ніч, якщо віковий діапазон настільки великий?

                                   Як визначити, що пора

  • ось всі набуті навички дитини, що підтверджують фізіологічну готовність до отучиванию від підгузків.
  • встановлено більш або менш стабільний режим дефекації. Якщо батьки помітили, що малюк ходить по-великому приблизно в один і той же час, то будуть встигати посадити його на «нічну вазу» при найменших знайомих ознаках бажання покакати.
  • здатний стримувати сечовипускання протягом 1,5-2 годин, якщо, звичайно, його не перепоили. Уміння терпіти говорить про вміння управляти сфінктерами (м’язами-стискачами) сечового міхура і прямої кишки. Карапуз вже розуміє, що може затримати сечовипускання і дефекацію на деякий час, і використовує це вміння.
  • якимись певними індивідуальними знаками вміє показувати, що хоче в туалет. Одні діти хапаються за статеві органи або попу, інші – топчуться на місці, треті – дивляться в очі і по-своєму вигукують. Поспостерігайте за малюком, і ви скоро зрозумієте про що йдеться.
  • знає значення слова «писати», «какати» і «горщик».
  • негативно реагує на забруднений підгузок, відчуває в ньому себе некомфортно і вимагає, щоб його перевдягли. Це може виражатися незадоволеними вигуками, плачем або гримасами відрази, спробами стягнути підгузок самостійно, а відразу після підмивання і переодягання – веселощами, спокоєм, перемиканням на гру.
  • активно цікавиться горщиком: сідає на нього сам або висаджує улюблені іграшки.
  • знає назви частин тіла, предметів одягу, кімнат (туалету). І не обов’язково, щоб карапуз їх вимовляв, спеціально вчити говорити його не потрібно, головне – щоб просто розумів, про що говорять дорослі.
  • прагне одягатися і роздягатися самостійно або допомагає в цьому процесі дорослому. А, можливо, вже і справляється сам.
  • намагається або вже вміє свідомо входити-виходити з кімнати (туалету).
  • не відчуває до «нічний вазі» негативних емоцій. В іншому випадку до процесу навчання доведеться повернутися через 1-2 тижні.

           До чого призводить постійне застосування памперсів

Про памперси складено безліч міфів і небилиць. Одні стверджують, що ці засоби по догляду призводять до викривлення ніг, інші – до чоловічого безпліддя, треті – до відтермінування привчання до горщика. Але вже давно доведено, що ці висновки є безпідставними. Не так страшний підгузок, як його малюють» далекі від теми люди.

                    Ніяких ускладнень не трапиться, якщо ви:

  • міняєте підгузки не рідше, ніж 1 раз в 2-3 години, і після кожного спорожнення кишечника;
  • кожен раз подмываете промежину чи використовуєте вологі серветки;
  • даєте дитячій шкірі подихати 10-15 хвилин в процесі зміни памперсів;
  • не використовуєте промисловий підгузок в спеку, а переходьте на марлю або просто трусики;
  • не надягаєте на крихітку надмірної кількості одягу поверх памперса;
  • не затягуєте занадто сильно липучки.

Не дотримуючись прості правила використання памперсів, ви ризикуєте перегріти дитину або сприяти розвитку висхідної інфекції сечостатевої системи (у дівчаток).

Єдине, що не залежить від батьків, – індивідуальна непереносимість компонентів підгузка. Простими словами – алергічна шкірна реакція на певну марку памперса. Але це легко виправити, змінивши виробника або навіть лінію виробів, зроблених однієї і тієї ж виробничої маркою. До інших наслідків постійне застосування підгузка не призводить.

                               Як відучити дитину від памперсів

Для початку познайомте його з горщиком. Це можна зробити навіть за відсутності фізіологічної готовності до переходу на виправлення потреби по-дорослому. Як тільки ви придбали відповідне виріб, покажіть його дитині і розкажіть, для чого вона створена. «Знайомство» має бути нетривалим, але достатнім для дитячого усвідомлення. І якщо ви ще не збираєтеся розлучати дитя з памперсом, краще заберіть «нічну вазу» з очей геть. Перший туалет не повинен сприйматися черговою іграшкою.

Методи, що дозволяють відучити від підгузків вдень, відрізняються від нічних.

Вдень

При повноцінної фізіологічної готовності починайте регулярно висаджувати дитину на горщик. Якщо ви вчите дитину писати, то не забувайте, що з 2 років хлопчики можуть пробувати це робити стоячи. «Регулярно» – це не кожні 5 хвилин з вашими наполегливими вимогами від малюка сходити по-великому чи маленькому. До полуторагодовалому віку ви вже знаєте приблизні часові інтервали між цими проявами.

Щоб відучити від памперсів, постійно ловіть момент, коли дитина проявляє ознаки бажання попісяти чи покакати. У цей період вам доведеться ще більше приділяти уваги поведінці малюка. А щоб попередити промокання одягу, запасіться тренувальними трусиками. Це – не багаторазові підгузки, а непромокальні труси без абсорбуючого шару. Малятко відразу відчує дискомфорт всередині них і висловить свій негатив. Трусики випускаються трьох видів: бавовняні, двошарові (бавовна + вініл) і вінілові. Починати необхідно з перших, коли дитина ще не зовсім контролює свої сфінктери. Решта 2 виду тренувальних трусиків надіваються трохи пізніше для підстраховки, причому чисто вінілові – зверху звичайних.

Саджаючи малюка на горщик, вчіть його знімати штанці, колготи, труси, а піднімаючи – одягати. При цьому намагайтеся забезпечити дитину речами зі слабкими гумками, без лямок через плече, а також не кутати його в багато шарів одягу, в якій можна легко заплутатися.

Якщо в домашньому арсеналі є ще один горщик, ставте його поруч і садіть на нього велику іграшку (або нехай сам малюк садить). Пояснюйте своєму маляті, що ведмедик або лялька теж ходять в «нічну вазу», тому у них завжди сухі трусики.

Виливайте вміст горщика разом з дітьми, які відчувають захоплення від цієї процедури, і прагнуть його знову вчасно наповнити.

Вночі

Так як одномоментно відучити дитину спати в памперсі вночі неможливо, вам доведеться запастися памперсними пелюшками або старої доброї медичної прорезіненой. Зверху на непромокальну постеліть пелюшку простирадло хоча б в 2 шари, інакше дитяча шкіра швидко запариться. Відмовившись від підгузників вдень, слід одночасно відмовитися від них і вночі, інакше малюк не зрозуміє, чого хочуть дорослі.

Навіть уві сні при позивах до сечовипускання діти починають крутитися, видавати якісь звуки, а то і зовсім прокидаються. Саме в цей момент їх, сонних, потрібно дбайливо висадити на горщик, підтримуючи за поперек і обнявши голівку. При цьому їм слід пояснювати, що зараз вони пописают і знову вирушать спати.

Щоб малюк не злякався, опинившись за межами звичної ліжечка, обзаведіться нічником з приглушеним світлом. Нічника не обов’язково горіти всю ніч, його достатньо включати на час висаджування на горщик.

Для зменшення частоти нічних сечовипускань обмежте питний режим у другій половині дня. Жагою морити дитини не потрібно, але за 1-2 години до сну кількість випитої рідини повинно бути мінімальним. Якщо дитина хоче пити, дайте йому чистої води: багато не вип’є, а спрагу вгамує.

Перед сном і відразу після нього висаджуйте своє чадо на горщик: через тиждень-другий у нього виробиться рефлекс.

Пояснюйте дитині, що як тільки йому захочеться вночі попісяти чи покакати, слід покликати маму (тата, бабусю). І після кожної «сухий» ночі не скупіться на похвалу.

Поради

Ваш малюк вже почав проявляти боязку готовність до дорослого справлению потреби, і ви боїтеся зробити щось таке, що геть відіб’є в нього бажання? Тоді ознайомтеся ще з деякими слушними порадами.

Купуючи горщик, вибирайте зручний для дитини, а не просто "наворочений" Ще біля прилавка уявіть, як ваше чадо буде сідати на нього самостійно, з легкістю і без проблем.

Не намагайтеся посадити своє чадо на «нічну вазу», якщо малюк не вміє —сидіти, стояти або ходити. Інакше навантаження на хребет призведе до плачевних наслідків, а у дівчаток – ще й до загибу матки. Поки що доведеться надягати на малюка памперс або марлевий підгузок.

Не застосовуйте крик або силу. Якщо дитина категорично відмовляється сідати на горщик, потрібно знайти до нього підхід. Наприклад, посадити спочатку ведмедя, ляльку або наповнити гумову іграшку водою, а потім видавити її в горщик («пописати») і т. д. Але коли справа доходить до істерик, «нічну вазу» взагалі необхідно заховати мінімум на тиждень: не забувайте про кризу дворічного віку. Інший варіант – показати, як ви сідаєте на унітаз, а потім спробувати посадити на нього і малюка, але вже вставивши спеціальну дитячу накладку.

Не соромте і не дорікайте дитину за мокру одяг, килими або постіль, тим більше не змушуйте його прибирати за собою, якщо дитина цього не хоче. Просто пояснюйте, що можна було сходити на горщик і все залишилося б сухим.

Незважаючи на те, що відучувати від памперсів потрібно граючись, не обкладывайте сидить на горщику дитини іграшками. Так крихітка може просидіти цілий день, і, звичайно ж результат буде, але малюк не відреагує на нього адекватно: все відбудеться само собою.

Будь-який одяг нижче пояса діти ототожнюють з памперсом. Тому відучувати від нього краще без цього одягу. Головне, щоб навколишня температура відповідала лінії комфорту. А ось змушувати їх ходити тривалий час в мокрих речей категорично заборонено: справа може дійти до психологічних запорів або затримки сечовипускання.

Не рівняйтеся на знайомих: по-перше, ці хвалькуваті люди можуть і прибрехати, а по-друге – кожен малюк індивідуальний.

Джерело: https://nastanova.com/zdorovya/ditu/yak-legko-viduchiti-ditinu-vid-pampersiv.html

Останні новини

Всі новини ...